
Klank en Energie
Een mens bestaat voor 77% uit water. Luisteren naar muziek en muziek maken beïnvloed het water in je lichaam. De trillingen van muziek en woorden die door de lucht worden overgebracht, raken het water meer dan ieder ander element. Is er een manier om deze theorie te bewijzen? Jazeker.
Foto’s van kristallen zijn bijzonder doeltreffend als methode om het effect van muziek en woorden op water te laten zien. Masuru Emoto deed onderzoek naar water. Zie YouTube “Consciousness and Water”. Je kunt er ook over lezen in het stuk “Worden wij opgetild” van Willem Glaudemans, kijk op www.willemglaudemans.nl.
Wat kan ik voor je betekenen?
Ik laat mij leiden door mijn vakkennis in combinatie met mijn intuïtie welke ingegeven wordt door helder weten en helder horen.
Ik kan je een weg laten bewandelen via adem, ritme, toon, beweging en verbeelding en je daarmee de wonderen laten zien in de enorme ruimte van rust, inspiratie, expressie en manifestatie. Het zijn grote woorden maar ik heb er geen andere woorden voor. Lees vooral de reacties van deelnemers in het gastenboek, zij schrijven dit ook vanuit hun hart.
Ik maak gebruik van visualisatie oefeningen, technieken en songs die je dit gevoel kunnen geven. Muziek is namelijk een krachtig medicijn en een bron van heling en inspiratie en het stimuleert innerlijk evenwicht, groei en ontwikkeling.
Dat muziek daarnaast ook de innerlijke balans kan verstoren heb ik in 1997 aan den lijve ondervonden nadat ik met mijn fiets tegen een openslaand autoportier reed en vervolgens gelanceerd werd en achter op mijn hoofd en nek terecht kwam. Dit is een keerpunt in mijn leven waarin ik mijzelf opnieuw moest uitvinden ten opzichte van muziek omdat ik ineens geen prikkels meer kon verdragen, als musicus zowat het ergste wat je kan overkomen. De helende stem was het eerste wat mij destijds weer een beetje terug bracht in mijn vak. Achteraf gezien ervaar ik 1997 als een grote reset die bij mij heeft plaatsgevonden waarbij er nieuwe verbindingen tot stand kwamen waardoor ik veelal op mijn intuïtie en ‘ingevingen’ hoor welke kant ik op kan gaan. Ik heb mij in die eerste periode laten inspireren door o.a. Don Cambell, Mario Coradini, Loucas van den Berg, Mieke de Vrij, Tijn Touber en Rhiannon. Sinds 2020 ook door o.a. Deva Premal&Miten, Snatam Kaur, Janosh, Christina von Dreien, Shri Shri Ravi Shankar, Willemijn Bessem, Bonnie Bessem, Irina Veelders en Maarten Oversier. Waar ik ook ben en wat ik ook doe, alles is voor mij inmiddels Klank en Energie.
Ik kijk ernaar uit je te ont-moeten op één van de Mantra cirkels, workshops of zeilreizen!
Zonnige groet,
Gertrude van Everdingen
